Sekrety pokera od profesjonalnych graczy

Sekrety pokera od profesjonalnych graczy

Jak wiadomo, poker może być doskonałym źródłem dochodów, co czyni go narzędziem nie tylko do rozrywki i relaksu, ale również do poprawy sytuacji finansowej. Zysk z gry każdego profesjonalisty jest zwykle większy od dochódu średniego przedsiębiorstwa. Mimo to zdecydowana większość pokerzystów średnich i początkujących wychodzą na minus, tracąc cały swój bankroll po pewnym czasie. Dlaczego tak się dzieje? Sekret jest prosty – specjaliści wyraźnie wiedzą, co robić w danej sytuacji i mają całą niezbędną wiedzę do pozytywnej gry.

Kluczowe sekrety pozytywnej gry

Kluczowe sekrety pozytywnej gry

  1. Dyscyplina. Jak wiadomo, podczas długiej sesji możliwe są znaczne straty koncentracji, co prowadzi do nieprawidłowej gry. Postaraj się maksymalnie wykorzystać siłę woli – jeśli chcesz opuścić stół, zrób to natychmiast. W niektórych przypadkach możesz utworzyć własny harmonogram pracy, w którym początkowo obliczasz czas trwania gry. Dobra dyscyplina pozwoli uniknąć przegranej i ograniczyć straty finansowe.
  2. Cierpliwość. Głównym błędem większości początkujących graczy jest postrzeganie pokera jako gry losowej. W rzeczywistości poker jest raczej logiczną grą. Pewne ryzyko oczywiście ma miejsce, ale tylko na krótkich dystansach gry. Konieczna jest dobra cierpliwość, aby utrzymać pozytywny poziom gry pomimo różnych ruchów. Właściwa strategia i tak zrekompensuje przypadkowe straty.
  3. Ustawienie celu. Oprócz powyższych cech, musisz mieć w swoim arsenale jasny plan działania, który doprowadzi Cię do głównego celu pokera – osiągnięcia zysku. Zignoruj ​​wszelkie straty i wygrane, najważniejszym powinno pozostać osiągnięcie wyznaczonych zadań, przy czym warunkiem jest zachowanie spokoju.
  4. Myślenie analityczne. Ciągła analiza wszystkiego, co dzieje się przy stole do gier, jest fundamentem pozytywnej gry. Najważniejszym punktem jest tutaj czytanie kart przeciwników według ich zachowania. Przeanalizuj zakłady i pasowania swoich przeciwników, aby uzyskać przybliżony obraz strategii, którą stosują.
  5. Ciągłe szkolenie. Ciągłe rozwijanie horyzontów pokerowych jest konieczne bez względu na poziom gry. Jednocześnie musisz podejść do szkolenia tak odpowiedzialnie, jak to możliwe – należy korzystać z wszelkiego rodzaju książek, artykułów, wideo materiałów, a także wielu praktycznych lekcji. Wkrótce zaczniesz odczuwać korzyści.

Jak widać, w pokerze nie ma tajnych sztuczek, cały „sekret” polega na ścisłym przestrzeganiu zasad i ciągłej doskonałości.

Staraj się działać mądrze. Wszystkie twoje działania powinny być świadome, jeśli chodzi o zakłady, każde z nich wymagają dogłębnej analizy i muszą mieć określone znaczenie. Trzymaj się jedynej prawidłowej strategii przy stole do gier, zmieniając ją tylko wtedy, jeśli istnieją ku temu dobre powody. Twoim głównym zadaniem jest zminimalizowanie wpływu czarnych pasów na ogólny bankroll. Jeśli zdecydujesz się połączyć swoje życie z pokerem, wszystkie sekrety pokera przyjdą na czas.

Pokerowe sekrety od profesjonalistów

Pokerowe sekrety od profesjonalistów

Wielu znanych graczy chętnie dzieli się swoimi sekretami ze wszystkimi, co może stać się dla Ciebie nieocenionym doświadczeniem.

Oto niektóre z tych wskazówek dotyczących grania w wielu turniejach:

  • początkowy etap turnieju rozgrywamy wyłącznie z silną ręką. Dopóki się nie podwoisz, musisz zminimalizować swój zasięg;
  • podczas wzrostu blindów i ante opłaca się pokonywać żetony przeciwników. Tutaj potrzebna specjalna taktyka oraz nie najsłabsza karta w rękach, ponieważ napewno nie jesteś jedyną osobą, która chce skorzystać z tej strategii;
  • kiedy już jesteś w rozdaniu, spróbuj uzyskać wspólny bank;
  • przerwa nie powinna powalić ustawień gry. Najmniejsza słabość może prowadzić do luźnej gry, która z pewnością pozbawi Cię udziału w turnieju;
  • graj bez względu na wszystko, porażka nie zawsze przychodzi z powodu złej gry, dystans jest twoim głównym wskaźnikiem.

Wnioski

Moglibyśmy udzielić więcej porad na temat wygrywania w pokera, ale ogólnie wszystkie porady sprowadzają się do jednej rzeczy – musisz trenować jak najwięcej!

W trakcie ćwiczeń możesz korzystać z własnego doświadczenia i na jego podstawie poprawiać błędy i dochodzić do nowych wniosków lub korzystać z wiedzy nieznajomych graczy, którym ufasz.

Zrozumienie, jak wygrać w pokera, nie jest trudne, ale rozpoczęcie robienia wszystkiego co będzie przynosić zysk jest zupełnie inną sprawą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *